با بی تفاوتی همسرم چه کنم ؟

همسر بی تفاوت

بی تفاوتی آفتی است که می تواند حداقل یک بار در هر رابطه طولانی مدت تأثیر بگذارد ، همزیستی که جای خود را دارد. وقتی شخصی توسط افراد مهم زندگی خود طرد می شود ، تصویر او از خود بهم می ریزد ، احساس می کند جذابیت خود را نسبت به طردکننده از دست داده و دیگر برای او مانند گذشته ارزشمند نیست.

 

بدیهی است که شادی و نشاط زندگی چنین شخصی به زودی از بین می رود و او در چنگال دیو هفت سر کینه ، خودخواهی ، رها شدن ، عصبانیت ، افسردگی ، اضطراب و کناره گیری متقابل از طرد کننده گرفتار خواهد شد.

 

اولین قدم برای درک سهل انگاری همسرتان این است که مطمئن شوید سهل انگاری همسرتان با شرایط شما ارتباط ندارد. اگر موارد زیر اتفاق افتاده است ، آنها را به دلیل بی توجهی شریک زندگی خود نسبت به خود مقصر نگیرید:

 

– فشار اقتصادی بر خانواده شدت گرفته است!

“شوهر شما مدتی اخراج شده است!”

– یکی از بستگان شما از یک بیماری جدی رنج می برد!

“یکی از نزدیکان شما اخیراً به رحمت خدا رفت!”

– مدتی است که درگیری های کارگری او بسیار زیاد شده است!

– کمتر از ۳ ماه احساس غفلت می کنید!

– و …

بسیاری از اوقات ذهن انسان چنان درگیر می شود که از رابطه با همسر غافل می شود و این در زندگی زناشویی به معنای جنگ و نبرد است! اگر فکر می کنید شوهر شما در هر یک از موارد فوق یا موارد مشابه نقش دارد ، من اکیداً توصیه می کنم کمی وقت بگذارید!

 

ریشه این بی تفاوتی را پیدا کنید

در درمان بی توجهی به همسر شما باید به دلایل اصلی و ریشه ای بپردازید. سعی کنید زندگی را کنترل کنید و دریابید که چه عواملی باعث این سهل انگاری شده است!

 

طبیعی است که تصور کنید فاصله بین شما و شوهرتان تقصیر او باشد. در واقع ، این وضعیت تقصیر کسی نیست. برای تکمیل صحیح این بازی ، هر دو باید بپذیرید که در ایجاد مشکل نقش داشته اید ، البته جزئی. شما باید این کار را زمانی انجام دهید که از نظر جسمی و روحی کاملاً آرام باشید.

 

از افکاری که باعث اندوه ، سوerstand تفاهم ، اضطراب یا توهم بی عدالتی و توهم قربانی شدن شما می شوند ، به طور جدی خودداری کنید.

 

متخصصان معمولاً غفلت در ازدواج را با کمبود محبت برابر می دانند. وقتی یکی از طرفین مورد پسند همسر قرار نگیرد ، این می تواند ریشه اصلی در تربیت خانوادگی وی یا در جامعه ای باشد که وی در آن بزرگ شده است. خانواده هایی که ابراز عشق را نشانه ضعف می دانند در آینده فرزندان خود را به شوهرهای بی مهری تبدیل می کنند.

با بی تفاوتی همسرم چه کنم ؟

وقتی همسرتان را قبول می کنید ، برخی از رفتارهای او ناشی از تربیت خانوادگی اوست و مقصر نیست ، شما خیلی راحتتر می توانید آن را درک کنید و وقتی می توانید آن را درک کنید ، می توانید به او کمک کنید. یا او مشکل را حل می کند.

 

آیا می توان بی تفاوتی همسر را بهبود بخشید؟

بهترین راه برای خلاص شدن از شر این شرایط صحبت با همسرتان است. صحبت با شوهر بی تفاوت برای بیشتر زوجین مطلقه آسان نیست. برخی از افراد می ترسند که با طرح این مسئله جنگ منفعلانه جدیدی از طرف شوهر آغاز شود ، به عنوان مثال دافعه بیشتر خواهد شد. دیگران ، همانطور که از مکالمات قبلی به پایان نرسیده اند ، ترجیح می دهند شب و روز را در سکوت و سکوت و سکون بگذرانند.

گام یک

به شریک زندگی خود بگویید که لازم است یک ساعت را صرف صحبت و بدون وقفه کنید و در مورد مراحل مشترکی که هر دو برای بهبود روابط خود باید بردارید ، بحث کنید.

 

نظرات خود را در مورد رفتار او بیان کنید

به محض جلب توجه شوهرتان در حین مکالمه ، تا حد امکان به وضوح و بدون قضاوت درباره رفتار او فکر کنید. به خاطر داشته باشید که مردم از نظر آگاهی از رفتارشان متفاوت هستند. شوهر شما ممکن است شخصی باشد که از رفتار خود آگاهی چندانی نداشته باشد.

 

بنابراین قبل از اینکه او را در دادگاه متهم کنید فردی است که از رفتار او آگاه است و نسبت به اثرات مضر آن بی تفاوت است ، با او صحبت کنید و فواید مکالمه را به او نشان دهید و به او واضح بگویید که می خواهید چه چیزی را تغییر دهید؟

 

خوب از او سوال کنید که آیا او دیگر مجذوب ارتباط نیست

مسائل قبل از ازدواج در هر جلسه

اگر رویکرد همسرتان برای پیشنهاد یا درخواست تغییر ایمن است ، ببینید آیا مواردی باعث سرخوردگی یا انزجار بیشتر ناامیدی وی شده است.

 

او ممکن است احساساتی را که منبع اصلی رفتار طردش هستند ، سرکوب کند. از او خوب بپرسید که آیا او دیگر درگیر رابطه نیست. از او خوب بپرسید که آیا او دیگر درگیر رابطه نیست.

 

برای تغییر در این مسیر گام بردارید

قبول نکنید که همه تغییرات باید توسط همسر انجام شود. سعی کنید در مورد تغییرات کوچکی که برای هر دوی شما امکان پذیر است به توافق برسید و سپس مرحله به مرحله جلو بروید. برای اطمینان از ادامه تلاشهای مشترک شما برای تغییر ، با همسرتان برای یک دوره بررسی متفاوت و منظم هماهنگ کنید.

 

به شوهر بی تفاوت خود فرصت دهید

اگر صحبت با او بی فایده است ، سعی کنید کمی به او زمان دهید. ما غالباً به زمان نیاز داریم تا به مشکلات خود بیندیشیم و انتخاب های خود را آسان کنیم. به او وقت دهید ، شاید او خودش مشکل را حل کند و به شما برگردد و از صبر شما متشکرم. به او ضربه نزنید تا صحبت کند ، بلکه در عوض بر روی خود تمرکز کنید و بر روی خود تمرکز کنید. از سرگرمی های خود مراقبت کرده و موقتاً آن را ترک کنید.

 

گاهی اوقات فارغ التحصیلی تنها راه است

اگر همسر شما ، با وجود تمام تلاش های شما ، هنوز از سد احساسی عقب است ، وقت آن است که رابطه خود را جدی بگیرید. اگر ادامه کار واقعاً برای شما امکان پذیر نیست. ما می دانیم که قطع ناگهانی رابطه توصیه ایده آلی نیست.

 

پذیرش این واقعیت تلخ و چنین اقدامی زمان بر است. اغلب اتفاق می افتد که حتی پس از پایان رابطه ، زنان در موقعیت ضعف قرار می گیرند ، بنابراین قبل از پایان دادن به همه چیز ، از خود بپرسید آیا آنقدر کار کرده اید که دلیلی برای فاصله گرفتن طرف مقابل پیدا کنید یا خیر.

 

خود را بررسی کنید و ببینید آیا از نظر عاطفی در دسترس خود یا همسرتان نیستید. مراقب و جدی باشید و ببینید آیا او درخواست شما را می پذیرد و آن را با شما به اشتراک می گذارد یا دوباره شما را نادیده می گیرد.

 

اگر مطمئن هستید که برای نجات رابطه خود تمام تلاش خود را انجام داده اید ، اما موفق نشده اید ، تنها راه شروع فاصله گرفتن است. شما باید اطمینان حاصل کنید که دیگر نمی توانید تنها کسی باشید که سعی در برقراری ارتباط دارد و شوهر شما باید درک کند که دیگر نمی تواند شما را نادیده بگیرد.

 

خودت را دوست داشته باش

وقتی می دانید از شوهری که احساساتی نسبت به شما نداشته باشد چیزی دریافت نخواهید کرد ، پس دلیلی ندارد که خود را وقف او کنید. التماس عشق را از او متوقف کنید و آنچه دوست دارید انجام دهید. به او بگویید که بدون او احساس خوبی دارید و از نظر عاطفی به او وابسته نیستید.

منبع:
https://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/treated-indifferent-wife.html

درباره‌ی ایران

حتما ببینید

آیا جنین در رحم مادر گریه می کند؟

آیا جنین در رحم مادر گریه می کند؟

آیا ممکن است جنین در رحم گریه کند؟ بسیاری از والدین در دوران بارداری این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *