آیا صندلی ماشین نوزاد ایمن است؟

مطالعات نشان می دهد که کودکان خردسال نباید بیش از ۳۰ دقیقه روی صندلی ماشین بنشینند. یک قانون کلی در برخی کشورها این است که هنگام مسافرت به کودک یاد بگیرند که در اتومبیل بنشیند. و در بعضی از کشورهای دیگر اینگونه نیست که وقتی شخص دیگری در حال رانندگی است ، مادر کودک را روی دامان خود بگذارد. این امر در برخی از کشورها به دلایل امنیتی قابل قبول نیست. هنگام مسافرت به مقصد ، باید زمان را تا آنجا که می توانید کاهش دهید – بیش از ۳۰ دقیقه در حالی که کودک روی صندلی ماشین نشسته است.

بله ، یافته های جدید دانشگاه بریستون ، بیمارستان NHS West ، دانشگاه ساوتهمپتون ، انگلستان ، نشان می دهد که تعداد کمی از نوزادان هنگام قرار گرفتن روی صندلی ماشین دچار مشکل تنفس می شوند.

از طرف دیگر ، آزمایشات بالینی که توسط محققان روی ۴۰ نوزاد انجام شد ، ۲۱ نفر از آنها نوزاد نارس و ۱۹ نفر از آنها زودرس متولد شدند ، تا زمان دو ماهگی دوباره به صندلی ماشین رانده شدند. محققان با شبیه سازی رانندگی با سرعت ۳۰ متر در ساعت در یک جاده هم سطح ، ضربان قلب کودک و سطح اکسیژن خون او را کنترل کردند. مشخص شد که سطح اکسیژن در خون کودک از ۹۵٪ طبیعی به ۸۵٪ کاهش یافته است.

ما باید درک کنیم که نوزادان در ناحیه گردن عضلات قوی ندارند که هنگام حرکت ماشین به نگه داشتن سر آنها برای مدت طولانی کمک می کند. بنابراین ، کارشناسان معتقدند که هرچه کودک کمتر روی صندلی ماشین بنشیند ، بهتر است.

از طرف دیگر ، محققان امیدوارند که تولیدکنندگان صندلی اتومبیل به توصیه های آنها در مورد مدت زمانی که کودک در ماشین می گذرد گوش فرا دهند ، به خصوص اگر کودک کمتر از ۴ هفته دارد. برخی از تولیدکنندگان صندلی اتومبیل ادعا می کنند که نوزادان می توانند تا ۲ ساعت سن داشته باشند.آنها می توانند در صندلی ماشین بمانند.

مزیت صندلی ماشین

مطالعات نشان می دهد که کودکان خردسال نباید بیش از ۳۰ دقیقه روی صندلی ماشین بنشینند

آیا صندلی ماشین نوزاد ایمن است؟

این یافته ها ممکن است والدین را بترساند یا اینکه آنها اصلاً بخواهند کودک را در ماشین نگه دارند. اگرچه مواردی وجود دارد که می توانید با کودک خود انجام دهید.

هنگام رانندگی چندین بار متوقف شوید: ممکن است ایده خوبی باشد که هنگام رانندگی هر نیم ساعت یک بار استراحت کنید. بنابراین می توانید مسیر را به زمان های مساوی تقسیم کنید و کودک را روی صندلی ماشین بخوابانید تا به مقصد برسد.

کنار کودک بنشینید تا بتوانید او را کنترل کنید

از پزشک کودک خود بخواهید که آیا فرزند شما می تواند سفر کند.

این یافته ها مطمئناً نگرانی مادرانی را که باید بیشتر اوقات با ماشین سفر کنند افزایش می دهد. اگر مادر شاغل هستید ، بهتر است به دنبال یک مرکز مراقبت از کودک باشید که با ماشین بیش از نیم ساعت فاصله نداشته باشد.

اگر مجبورید مسافت های طولانی را طی کنید ، بهتر است صبر کنید تا کودک شما کمی بزرگتر شود. همیشه ابتدا ایمنی کودک کوچک خود را در نظر بگیرید.

منبع:

https://www.beytoote.com/baby/chick/baby4-car4-seat.html

درباره‌ی ایران

حتما ببینید

آیا جنین در رحم مادر گریه می کند؟

آیا جنین در رحم مادر گریه می کند؟

آیا ممکن است جنین در رحم گریه کند؟ بسیاری از والدین در دوران بارداری این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *