آیا جنین در رحم مادر گریه می کند؟

آیا ممکن است جنین در رحم گریه کند؟

بسیاری از والدین در دوران بارداری این فرصت را دارند که با کمک سونوگرافی تصویر جنین و فعالیت های آن را در رحم مادر مشاهده کنند. آنها با دیدن کودک با لگد ، لرزیدن و مکیدن هیجان زده می شوند. پیشرفت در فناوری باعث شده مادران بتوانند تمام مراحل رشد کودک خود را در رحم مادر از طریق سونوگرافی مشاهده کنند.

 

اما برای آنها ممکن است این سوال پیش بیاید که جنین در رحم مادر چه کاری می تواند انجام دهد؟ به عنوان مثال ، ممکن است جنین در رحم مادر بلعیده شود. اما در مورد جنینی که در رحم گریه می کند چطور؟ همه ما می دانیم که کودک می تواند زمان زیادی را در خارج از رحم مادر گریه کند اما گریه جنین در رحم کمی عجیب به نظر می رسد. بعداً درباره این موضوع بیشتر خواهیم آموخت.

واکنش جنین در رحم مادر به جهان خارج

دانشمندان ابتدا نحوه واکنش جنین به صدای مادر خود را بلافاصله پس از تولد بررسی کردند. آیا جنین وقتی مادر در رحم است صدای مادر را تشخیص می دهد؟ آیا او به طور طبیعی و اتوماتیک می داند مادرش کیست؟ البته اکنون می دانیم که جنین در رحم مادر خود شروع به یادگیری و پاسخگویی به دنیای اطراف خود می کند.

 

در حقیقت ، تحقیقات نشان می دهد که درک و واکنش جنین خیلی زودتر از آنچه در رحم انتظار داریم ظاهر می شود. در مطالعه ای در سال ۲۰۱۵ ، جنین از ۱۶ هفتهگی که گوش و سمعک آن کاملاً رشد نکرده بود ، به سر و صدای محیط پاسخ داد.

آیا جنین در رحم مادر گریه می کند؟

حتی صحبت کردن و هر تماس با کودک او منعکس می شود و او سعی می کند با ضربات و لرزش های بیشتری واکنش نشان دهد. اکنون می دانیم که جنین در رحم به فشارهای محرک و لگد به محرک های خارجی مانند حرکت ، نور و اعضای خانواده پاسخ می دهد. جنین در رحم مادر می تواند بچرخد ، بپرد و ادرار کند. البته به لطف مایع آمنیوتیک و فراهم آوردن محیطی آرام برای آن ، تصور اینکه گریه جنین در رحم است کمی دشوار است.

هنگام گریه کودک چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است فکر کنید گریه ساده است. اما برای گریه جنین باید بین بسیاری از سیستم های بدن از جمله عضلات صورت ، مجاری تنفسی و دستگاه تنفسی هماهنگی وجود داشته باشد. جنین باید گریه کند. تحقیقات نشان می دهد که گریه جنبه های صوتی و غیر صدایی دارد. بنابراین هنگامی که کودک شروع به یادگیری گریه می کند ، نوعی گریه آرام را انجام می دهد.

گریه نقطه عطفی در زندگی کودک است. در حقیقت ، گریه کودک نشان می دهد که مغز و سیستم عصبی کودک به درستی کار می کند. به طور کلی ، گریه نشان می دهد که:
– کودک محرکهای خارجی را تشخیص داده و به آنها پاسخ می دهد.
محرک های بیرونی را تهدیدکننده ، آزار دهنده و منفی تشخیص می دهد.

آیا ممکن است جنین در رحم گریه کند؟

بله ، ممکن است جنین در رحم گریه کند. اما دانشمندان هنوز دقیقاً نمی دانند چه مقدار و چه مقدار. زیرا گریه در نوزاد با گریه در خارج از رحم متفاوت است. این مطالعه رفتار جنین در داخل و خارج رحم را بررسی کرد. در حقیقت ، پنج شرط کلی برای کودک وجود دارد:
– خواب آرام
– حالت فعال
“بیدار شو اما آرام باش.”
– بیداری فعال
– گریان

از این پنج ، چهار مورد مربوط به جنین است ، اما برای گریه ، دانشمندان این میوه را در معرض دود کوکائین و توتون قرار دادند و دریافتند که آن شروع به گریه می کند. دانشمندان دریافته اند که رفتار و رفتار گریه کودک در رحم مادر در خارج کاملاً یکسان است. به این معنی که کودک دهان خود را باز می کند و در حالی که زبان خود را نگه می دارد ، استنشاق می کند و سه تنفس متوالی را نشان می دهد. نفس های آخر و سوم با مکث کوتاه و مداوم برای آرام شدن همراه است. در حقیقت ، شما فقط نمی توانید صدای گریه را بشنوید. دانشمندان این رفتار جنینی را که بسیار شبیه گریه است ، روی ده نوزاد دیگر آزمایش کرده اند و به نتایج مشابهی رسیده اند.

وقت آن است که گریه میوه را شروع کنیم

متخصصان و پزشکان می دانند که شرایط لازم برای گریه کودک در رحم مادر فراهم شده است. محققان می گویند تمام آمادگی های اولیه برای گریه کودک از هفته بیستم آغاز می شود. به عبارت دیگر ، در طول هفته بیستم ، جنین می تواند با بازکردن فکها ، تکان دادن چانه و حرکت زبان و گریه ، حرکات تنفسی را هماهنگ کند. محققان اکنون می دانند نوزادانی که در ۲۴ هفته به دنیا می آیند و زودتر از موعد به دنیا می آیند می توانند با صدای بلند گریه کنند و در اوایل این هفته به محیط واکنش نشان دهند.

منبع:
https://www.beytoote.com/wedlock/bardari/embryo01-cry-uterus.html

درباره‌ی ایران

حتما ببینید

آیا صندلی ماشین نوزاد ایمن است؟

آیا صندلی ماشین نوزاد ایمن است؟

مطالعات نشان می دهد که کودکان خردسال نباید بیش از ۳۰ دقیقه روی صندلی ماشین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *